Dni Otwarte 4 – Kadry dla Przemysłu

Dni Otwarte 4 – Kadry dla Przemysłu

Kolejny raz nasze Centrum Szkolenia POLREGIO otworzyło swoje drzwi dla szkół objętych programem „Kadry dla przemysłu”. Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu mieli okazję poznać tajniki pracy maszynisty, zasiadając za sterami symulatora IMPULS oraz EN57 AL. Wszystko to pod czujnym okiem Instruktorów.

Na zakończenie kolejnych „Dni Otwartych” uczniowie odwiedzili także zaprzyjaźnione z nami Muzeum Historii Kolei w Częstochowie, gdzie przewodnikiem jest Piotr, uczestnik 4. edycji szkolenia na licencję maszynisty.

Piotr – Licencja edycja 4

Przy okazji wspomnimy, że Piotr właśnie rozpoczął drugi etap świadectwa maszynisty, jakim jest bycie obserwatorem podczas jazdy pociągu w kabinie maszynisty.

Życzymy mu samych zielonych semaforów na swej drodze, a naszym młodym gościom z Kędzierzyna i Wrocławia, aby te kilka dni spędzone w naszym Centrum Szkolenia POLREGIO pomogły im w przyszłości podjąć ważne decyzje zawodowe. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje ich do związania swojej zawodowej ścieżki właśnie z POLREGIO. Nie żegnamy się, mówimy do zobaczenia!